Основні напрямки наукової діяльності

28-01-2017, 22:55
Автор: Administrator
Просмотров: 1 643
Комментариев:
Основними напрямками наукової діяльності кафедри є:
  • розробка нових і удосконалення існуючих методів, апаратів і споруд для очистки природних і стічних вод міст і промислових підприємств;
  • створення замкнених систем оборотного водопостачання промислових об'єктів і комплексів;
  • удосконалення гідравлічного режиму роботи систем водопостачання і водовідведення, гідротехнічних і водозабірних споруд;
  • обробка і утилізація осадів, шламів і відходів.

Останнім часом за планом Міністерства освіти і науки України виконувались наступні держбюджетні теми:
  • Розробка теорії екологічної безпеки і надійності життєдіяльності для об'єктів будівництва, промисловості та впровадження екологічних систем оборотного водопостачання машинобудівних і металургійних підприємств, що виключають скид стічних вод у водойми України;
  • Компактні, економічні у будівництві блочні конструкції систем замкненого водопостачання машинобудівних підприємств;
  • Розробка технологій і нових економічних у будівництві компактних споруд для очистки поверхнево-зливового стоку урбанізованих територій;

Категория: Наукова робота
Теги:

72 науково-технічна конференція Харківського національного університету будівництва та архітектури

15-03-2017, 14:57
Автор: Administrator
Просмотров: 3 487
Комментариев:

72 науково-технічна конференція  Харківського національного університету будівництва та архітектури
Секція "Водопостачання, каналізація і гідравліка"

Відбулась 14-17 березня 2017 р. у м. Харкові в Харківському національному університеті будівництва та архітектури.
Теги:

Спосіб захисту укосів земляних споруд

29-01-2017, 14:02
Автор: Administrator
Просмотров: 842
Комментариев:
СПОСІБ ЗАХИСТУ УКОСІВ ЗЕМЛЯНИХ СПОРУД

Спосіб захисту відноситься до галузі гідротехнічного будівництва і може бути використаний для захисту укосів промводоймищ (хвістосховищ, шламонакопичувачів, пожежних водоймищ та ін.) від руйнування їх хвилями. Звичайно кріплення укосів таких об'єктів здійснюють відсипкою каміння, гранулометричний склад якої і товщину визначають по нормативним документам.
Детальніше..
Категория: Наукова робота
Теги:

Муловий майданчик підвищеної продуктивності

29-01-2017, 13:59
Автор: Administrator
Просмотров: 948
Комментариев:
МУЛОВИЙ МАЙДАНЧИК ПІДВИЩЕНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ

В наш час, незважаючи на інтенсивний розвиток і впровадження споруд механічного зневоднення осаду, мулові майданчики є основними спорудами, що використовуються для зневоднення осадів. Крім того, згідно діючим нормам, навіть на станціях із спорудами механічного зневоднення осадів, мулові майданчики застосовують як аварійні споруди для сушки 20% річної кількості осадів. Привабливість цих споруд пояснюється простотою інженерного забезпечення і легкістю експлуатації порівняно з вакуум-фільтрами, фільтр-пресами та центрифугами. Однак мулові майданчики у більшому ступені ніж інші споруди очистки стічних вод і обробки осаду, залежать від кліматичних і природних факторів.
Детальніше...
Категория: Наукова робота
Теги:

Обробка жировміщуючих стічних вод

29-01-2017, 13:32
Автор: Administrator
Просмотров: 895
Комментариев:
 Велика кількість підприємств м'ясної і молочної промисловості знаходиться в місцевостях, де відсутні споруди біологічного очищення промпобутових стічних вод. Стічні води таких підприємств, пройшовши механічне очищення, а в ряді випадків і без очищення, скидаються у водойми, що неприпустимо. Для витягу жирів зі стічних вод пропонується застосування фільтрів із завантаженням з олеофільних коалісцируючих матеріалів. Обґрунтованість застосування еластичного пінополіуретану для витягу жирів зі стічних вод підприємств м’ясо-молочної промисловості та наступної їхньої утилізації і знешкодження підтверджена новими технічними рішеннями.
Детальніше..
Категория: Наукова робота
Теги:

Олімпіади та конкурси в 2015 році

25-11-2016, 13:25
Автор: Administrator
Просмотров: 881
Комментариев:
Викладачі кафедри брали участь у проведенні, а також у підготовці студентів до участі у Всеукраїнській предметній олімпіаді з водопостачання і водовідведення та у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт за спеціальностями "Водопостачання та водовідведення" і "Раціональне використання і охорони водних ресурсів", які проходили на базі нашої кафедри.
У ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з водопостачання та водовідведення, який проходив у Харківському національному університеті будівництва та архітектури (м. Харків) студент гр. ВР-50 Рибочук Ю.М. в індивідуальному турі змагань зайняв І місце. Команда університету у складі студента групи ВР-50 Рибочука Ю.М., студентів групи ВР-41 Коваля А.М. і Журбенка О.В. у загальному заліку команд також зайняла І місце.
Детальніше..

Теги:

Олімпіада та конкурси в 2014 році

24-11-2016, 23:00
Автор: Administrator
Просмотров: 1 276
Комментариев:
Викладачі кафедри брали участь у проведенні, а також у підготовці студентів до участі у Всеукраїнській предметній олімпіаді з водопостачання і водовідведення, яка проходила на базі нашої кафедри.
У ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з водопостачання та водовідведення, який проходив у Харківському національному університеті будівництва та архітектури (м. Харків) студент гр. ВР-50 Гайдучок О.Г. в індивідуальному турі змагань зайняв І місце, студентка гр. ВР-41 Пухова М.О. зайняла ІІІ місце. Команда університету у складі студента групи ВР-50 Гайдучка О.Г., студентів групи ВР-41 Пухової М.О. і Плахової Ю.М. у загальному заліку команд також зайняла І місце.
Детальніше...
Теги: