Реєстрація Увійти
Вхід на сайт

Муловий майданчик підвищеної продуктивності

29.01.17
Автор: Administrator
Просмотров: 1 055
Комментариев: 0
МУЛОВИЙ МАЙДАНЧИК ПІДВИЩЕНОЇ ПРОДУКТИВНОСТІ

  В наш час, незважаючи на інтенсивний розвиток і впровадження споруд механічного зневоднення осаду, мулові майданчики є основними спорудами, що використовуються для зневоднення осадів. Крім того, згідно діючим нормам, навіть на станціях із спорудами механічного зневоднення осадів, мулові майданчики застосовують як аварійні споруди для сушки 20% річної кількості осадів. Привабливість цих споруд пояснюється простотою інженерного забезпечення і легкістю експлуатації порівняно з вакуум-фільтрами, фільтр-пресами та центрифугами. Однак мулові майданчики у більшому ступені ніж інші споруди очистки стічних вод і обробки осаду, залежать від кліматичних і природних факторів.
  В основі технології - підвищення продуктивності мулового майданчику за рахунок збільшення питомого навантаження.
Розроблений муловий майданчик має водонепроникну основу, дренажну систему, що включає горизонтальний та вертикальний елементи, з'єднані між собою, систему регенерації дренажних елементів повітрям та водою. Для цього муловий майданчик має саморегулюючий клапан двосторонньої дії, встановлений на вертикальному дренажному елементі, та повітряпровідом, що розташований на зовнішній утворюючій цього елемента, що дозволяє здійснювати його ефективну регенерацію.
Ефективна робота мулового майданчика забезпечується, коли загальна площа дренажних систем (вертикально дренажу та вертикального) складає 1,2-10,0% від площі мулового майданчику, причому загальна площа вертикальної дренажної системи складає 0,2-2,0%, а площа горизонтальної дренажної системи 1,0-8,0% від загальної площі мулового майданчику. Для досягнення ефективних умов роботи горизонтальна дренажна система мулового майданчику має завантаження з чотирьох шарів фільтруючого сипучого матеріалу крупністю фракцій у шарах знизу доверху 10-15, 5-10, 3-5, 1-3 мм.
 Дренажні елементи мулового майданчику вперше виконані з склопластикових фільтрувальних труб та забезпечені покриттям з фільтрувальної тканини.
 Розроблений технологічний регламент експлуатації даного мулового майданчику.
 Конструкція розробленого мулового майданчику дозволяє ефективно зневоднювати різні види осадів стічних вод з питомим навантаженням 4-6 м3/м2·год в залежності від площі дренажу.
 Розробка захищена авторським свідоцтвом СРСР №1742229.

Розробники: ХНУБА, 61002, м.Харків, вул.Сумська, 40, тел./факс 700-02-04, тел.700-38-34, д.т.н., проф. Епоян С.М. (ХНУБА), к.т.н., доц.Єсін А.М., к..т.н., проф. Клейн Ю.Б. (КП КГ «Харківкомуночиствод»), к.т.н., с.н.с. Двінських Є.В., (ВНДІ ВОДГЕО), Курдюкова Л.Р. (Мосводо-каналНДІпроект).
шаблоны для dle 11.2
Категория: Наукова робота
Теги:


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
Комментарии (0)